Pielęgnowanie drzew owocowych lub iglastych to zajęcie dla osób, które bywają po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

Posted on 04/09/2020 7:29am

Pielęgnowanie zielni to zajęcie dla tych osób, które uwielbiają spędzać czas na otwartym powietrzu. To zajęcie jest przyjemne, jeśli tylko nie trzeba nazbyt ciężko pracować. I tak sadzenie roślin twardolistnych lub grabienie liści jesienią to czynności, które łączyć się mogą z wytchnieniem. Faceci, którzy pracują umysłowo wręcz marzą o tym, żeby popracować fizycznie, a lekki wysiłek jest dla nich nawet zalecany.

drzewo w ogrodzie
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com
W końcu skoszenie trawy w przydomowym ogrodzie można wliczyć do tych mało mozolnych, a całkiem pożytecznych czynności. Tak czy inaczej, pielęgnowanie zieleni to temat niezwykle szeroki i ze szczegółami omówić go nie podobna, więc spróbujmy się tutaj skoncentrować tylko na zagadnieniu dotyczącym pielęgnacji drzew.Jeśli w naszym ogrodzie rosną śliwki, to właściwe każdego roku trzeba poświęcić czas obcinanie uschniętych albo tych nazbyt długich gałęzi. A przycinanie drzew to także zajęcie dla ludzi o zacięciu artystycznym. Współcześnie panuje moda na drzewa, które rosną na terenach usytuowanych nad Morzem Śródziemnym, a mamy w tym miejscu na myśli np. cyprysy i tuje. Te drzewa można bez trudu formować, a otrzymane bryły dekorują każdy przydomowy ogród i wzbudzają podziw pośród spacerowiczów.O ile wyżej rzeczone zajęcia dają zadowolenie i poprawiają ponury humor, o tyle inne prace związane z pielęgnacją koron bądź całych okazów bywają już trochę bardziej wymagające i najczęściej łączone z naprawdę ciężką fizyczną pracą Na przykład, wycinka drzew angażuje praktycznie grupę pracowników, którzy rzecz oczywista muszą znać się na rzeczy.

Wciągający materiał? Jeśli masz takie przekonanie, to tak samo wciągające kwestie poznasz też we wpisie (http://magross.pl/molykote/molykote-l-13/), który jest tutaj!

W przeciwnym przypadku prowadzenie tego typu prac grozi poważnymi konsekwencjami - jedynie drwale wiedzą, w jaki sposób ściąć drzewo, aby spadło w danym kierunku i nie uszkodziło np. linii wysokiego napięcia.tuja
Póki co powiedzieliśmy o artystycznym wymiarze pielęgnacji zieleni, lecz jedynie na terenie naszych przydomowych sadków. Tymczasem w miastach, tak potężnych jak Warszawa czy Wrocław, możemy spacerować nawet po paru rozległych parkach oraz kilkudziesięciu skwerach. Z jednej strony przycinanie drzew już posadzonych, a z drugiej sadzenie nowych egzemplarzy to zajęcia dla pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach, które trudnią się utrzymaniem zieleni. Takie osoby muszą nie tylko charakteryzować się tężyzną fizyczną, która jest niezbędna przy tego rodzaju pracach, ale również kierować się zmysłem artystycznym - w końcu do parku przychodzi się po to, żeby nacieszyć oko pięknem zadbanej natury (stąd najlepszym rozwiązaniem byłoby wynajęcie firmy - ).

Tags: ogród, kwiaty, park, cebulki, pielęgnacja, ogródek, tuje