Place do zabaw dla dzieciaków w przydomowym ogródku

Posted on 07/03/2019 12:20pm

Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W czasach komputeryzacji dzieci coraz to więcej czasu spędzają w domu. Właściwym podejściem na nakłonienie dziatwy do zabaw na dworze są place zabaw. Na zbudowanie placu wystarczy mały ogródek przy domu.


Dzieci na placu zabaw
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Ogrodowe place zabaw mogą być wybudowane z drewna, metalu i surowców sztucznych. Najbardziej rekomendowane są naturalnie drewniane - zabaw MagicNets.

Drzewo na placu zabaw musi być impregnowane, precyzyjnie wygładzone, aby nie kaleczyły dzieci. Oprócz drewna litego i klejonego warstwowo, można użyć dyktę wodoszczelną. Elementy wyjątkowo narażone na szybkie zniszczenie, podwyższenia, dobrze jest pomalować kolorową farbą o cechach impregnujących. By budowa placu zabaw była porządnie konserwowana, konieczne są cztery powłoki farby. W zamian impregnacji środkami syntetycznymi, można użyć materiał chroniony impregnatem oleistym. Części drewniane nie powinny mieć bezpośredniej styczności z zwilgotniałym podłożem.

Budowa placu zabaw w ogrodzie to dobry sposób na wykorzystanie części z tworzyw sztucznych. W zależności od miejsca w ogrodzie możemy rozbudowywać, dołączać kolejne moduły. Domki ze zjeżdżalniami dla najmłodszych, to kolorowe i świecące, edukacyjne cacka. Baszty ze ściankami do wspinaczki, czy kolorowe huśtawki ośmielą każdego brzdąca do zabawy. Takie place zabaw są odporne na zmieniające się warunki pogodowe. Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, należy kierować uwagę na stan półproduktów z jakich są zbudowane i zadbać o solidne ramy - polecana strona.

Przydomowy plac zabaw
Author: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Source: http://www.flickr.com
Nie tylko sama budowa placu zabaw powinna leżeć nam na sercu, bardzo istotne jest także podłoże. Placu zabaw nie wykładamy betonową kostką brukową, zamiast niej, lepiej wyłożyć plac trawą boiskową, względnie taflami z gumy.

Place zabaw nie muszą być od razu spore. W sprzedaży są poszczególne urządzenia o odmiennym przeznaczeniu, również niewielkie kompozycje. W przydomowym ogrodzie można ustawić nieduże, modułowe urządzenia, które w miarę wzrostu dzieci można rozbudowywać. Niezależnie od doboru typu placu zabaw wypada pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci.

Tags: ogród, huśtawka, dzieci, wspinaczka, zjeżdżalnia