Potrafimy kochać, lecz nie potrafimy zadbać o dietę? Menu dla psów

Posted on 27/12/2022 7:29am

Psy zajmują honorowe miejsce w naszych domach i niejednokrotnie traktowane są jak pełnoprawny członek rodziny. Nie jest więc zaskoczeniem fakt, iż każdy właściciel czworonoga chciałby dostarczyć mu wszystkiego co najlepsze.

Ten artykuł posiada niesamowicie interesującą zawartość, lecz odwiedź serwis www (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108), który zawiera analogiczne informacje. Także na pewno będą bardzo zajmujące.

Jednak nie zawsze to co postrzegane jako zdrowe dla Pana jest korzystne dla jego pupila. Aż 80% polskich czworonogów karmionych jest resztkami domowym, tylko 63% dostaje karmę suchą, zaś 26% karmę z puszki. Właściciele psów nieustannie kierują się zasadą „czego nie zjem ja, z całą pewnością zje Reksio”. Takie działania mogą fatalnie wpłynąć na formę i samopoczucie psa oraz stać się przyczyną wystąpienia zatruć oraz wszelkich nadwrażliwości pokarmowych. Serwując psu pozostałości ze stołu doprowadzamy do sytuacji, że nie dostarczamy tego, co potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Żywienie psa ma gigantyczne znaczenie dla jego kondycji, zdrowia i samopoczucia. Dodatkowym błędem popełnianym przez właścicieli psów jest również jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale też gotowej karmy. Niepotrzebnie. Najlepsze karmy, np. karma Dolina Noteci są starannie zbilansowane pod względem zawartości witamin, mikroelementów i wszystkich ważnych składników odżywczych, że dodawanie do diety psa innych składników np. zupy pozostałej z obiadu tylko zaburza ten bilans i może mieć poważne konsekwencje. W sklepach zoologicznych, tych stacjonarnych i tych w internecie, dostępne są karmy przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych a nawet tych z nadwagą.

Nie zapominajmy, że bardzo niska ilość wody w suchych karmach umożliwia dłużej zachować ich świeżość. Przechowywana w odpowiednich warunkach długo zachowa walory odżywcze. Z uwagi na tę okoliczność karmę możemy zamówić drogą internetowa. Sprawnie, szybko i w wygodnym fotelu będziemy mogli spokojnie zorientować się w ofercie sklepu. Ponadto, niepotrzebne będzie wnoszenie sprawunków do domu, albowiem kurier dostarczy nam produkty do domu.
Do przechowywania karmy można zastosować specjalnie do tego celu przeznaczony pojemnik, albowiem świetnie zabezpieczy karmę przed niekorzystnym wpływem wilgoci.