Segregowanie śmieci, a zatem w które pojemniki wkładać nieczystości, aby troszczyć się o naturę

Posted on 05/03/2021 7:36am

Segregowanie śmieci jest dzisiaj coraz bardziej popularne w większości domach. Ludzie pragną dbać o środowisko naturalne, toteż szczegółowiej interesują się zagadnieniem oraz zakupują specjalne zbiorniki na nieczystości, które pomagają w tym zadaniu. Czasami jednak niezupełnie wiemy, do którego pojemnika wkładać papier, a do którego szkło. Z tej przyczyny początkowo trzeba zapoznać się z typem oraz kolorem danych pojemników, a dopiero później rozpocząć segregację.

segregacja śmieci
Author: Adele Prince
Source: http://www.flickr.com
Pierwsze pojemniki plastikowe na śmieci mają kolor czerwony. Wyrzucamy do nich odpady suche, a zatem rozmaitego rodzaju kartony, tektury i puszki czy zgniecione butelki. Butelki oraz puszki zawsze trzeba zgniatać, aby zajmowały mniej miejsca. W przeciwnym wypadku pojemniki muszą być bardzo często opróżniane, a nie wiemy, jaki kontrakt zawarła nasza spółdzielnia mieszkaniowa z najbliższym śmietniskiem - bądź na bieżąco. Lepiej, żeby niepotrzebnie nie tworzyć bałaganu oraz po wypiciu napoju po prostu zgnieść butelkę. Do czerwonych zbiorników trafiają również wyroby z drewna i płyty CD, jakie się porysowały albo z innych racji już ich nie potrzebujemy. Drugi kolor pojemników to zbiorniki zielone, służące do wyrzucania szkła – lecz bez nakrętek i korków. Powinny się tutaj znaleźć np.

Ten artykuł ukazuje niezwykle interesujące tematy - jeśli chcesz przeczytać pokrewny materiał, sprawdź bez wahania to omówienie (http://www.alpaki.pl/alpaki-jako-biznes,3).

opakowania ze szkła po kosmetykach czy butelki po sokach. Ostatni rodzaj to czarne zbiorniki na odpadki. W to miejsce trafiają odpady zmieszane, a zatem takie, jakich nie da się segregować, w tym resztki z kuchni czy brudne pieluszki naszej pociechy. Do wskazanych pojemników należy także rzucać potłuczone szkło, zabawki czy brudne papiery. W innych pojemnikach odpady tego typu nie powinny się znajdować.śmieciarka
Author: Jason Lawrence
Source: http://www.flickr.com
Takie same pojemniki znajdziemy w osiedlowym śmietniku. Nie zapominajmy, aby wyrzucać odpady zgodnie z kolorem pojemnika, w przeciwnym razie cała nasza praca, jaką zrobiliśmy w domu, na nic się nie zda. Warto już najmłodsze dzieci uczyć segregacji odpadów, dzięki temu będą świadome, że troska o przyrodę jest niesłychanie ważna i kilka razy zastanowią się, nim przyjdzie im do głowy wyrzucić papierek w lesie czy w parku. Zaniosą go od razu do kosza, bo wiedzą, że jedynie takie zachowanie jest w porządku - duże objętościowo zbiorniki na nieczystości.

Tags: dom, szkło, śmieci, kosz