Starasz się wychować swego pupila? Pomoże Ci w tym specjalna obroża!

Posted on 22/06/2018 2:03am

W dzisiejszych czasach niemalże każdy człowiek ma jakieś zwierzątko - o ile tylko pozwoliły nam na to nasze warunki, staramy się zazwyczaj dać trochę ciepła i tkliwości jakiemuś zwierzęciu.


Jeżeli Ty także chcesz się zdecydować na przygarnięcie jakiegoś zwierzątka, przykładowo psa, wówczas pamiętaj o tym, aby dobrze go wyszkolić - szczególnie jeśli nie mieszkasz przykładowo na wsi, lecz w bloku w większym mieście.


dom wielorodzinny
Author: INTEGER S.A.
Source: INTEGER S.A.


System kar i pochwał
odrobaczanie
Author: Curver
Source: Curver


Jeśli na Twojego pasa nie działa normalne szkolenie, wówczas możesz posiłkować się specjalnymi obrożami dla psów - dobrze sprawdzi się przykładowo teletakt https://sport-dog.pl/pl/p/Teletakt-d-control-1600-dla-1-psa-zasieg-1600m./109. Wbrew panującej opinii teletakt nie służy do męczenia psa, ale do wyrabiania w nim właściwych nawyków. Jeśli pies zrobi coś, czego nie powinien, wówczas naciskasz odpowiedni przycisk, a do karku Twojego psa dociera lekki impuls elektroniczny - jest on zdecydowanie niemiły dla zwierzęcia i wyrabia w nim w taki sposób odpowiedni nawyk - więcej pies oczywiście nie zachowa się w taki sposób.

Na idealnie takiej samej zasadzie działa również elektroniczny pastuch dla psa - jeżeli chcesz nauczyć psa żeby nie wychodził poza określony obszar, wtedy oczywiście będzie to odpowiednie rozwiązanie https://www.sport-dog.pl/pl/c/Niewidzialne-ogrodzenie-dla-psa-DOGtrace/40. Podkreślamy raz jeszcze, że elektroniczny pastuch dla psa jest całkowicie bezpieczny dla Twojego pupila, nie wahaj się zatem go używać.


Obroże spełniają także inne funkcje


reakcje alergiczne
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com


Obroże dla psów spełniają również inne funkcje - to, jaką z nich wybierzesz, zdecydowanie zależy głównie od Twoich potrzeb.


Na rynku obecna jest przykładowo obroża przeciw szczekaniu czy obroża przeciw kleszczom oraz innym insektom. Obroża przeciw szczekaniu to raczej nowy wynalazek jednakże bez wątpienia zyskała sobie już wielu fanów.

Tags: ko, kleszcz, zwierzę