Szkody w ogrodzie spowodowane przez gryzonie - w jaki sposób im zapobiegać

Posted on 06/10/2020 7:36am

Ogrodnictwo jest świetnym zajęciem, jakie potrafi sprawić mnóstwo przyjemności, ale też pochłania sporo trudu i cierpliwości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim swoją pasję i wszelką wolną chwilę poświęca na troszczenie się o swój zielony skwer. Nie można ukryć, że kiedy to wszystkie rośliny zaczynają rozkwitać satysfakcja z wykonanej pracy jest wielka. Z tego względu każde szkody, czy to wywołane siłami natury czy gryzoniami są bolesne. Dobrze jest wobec tego ciekawić się tym, jak można chronić rośliny na przykład przed porywistym wiatrem bądź ziąbem, oraz jak funkcjonalnie pozbywać się gryzoni.

kopiec kreta
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
W rozmaitych marketach ogrodniczych da się wyszukać ogromnie wiele rozwiązań, dzięki którym ograniczymy szkodnikom dostęp do naszego sadu. Nie można ukryć, że zmorą każdego ogrodnika są krety i nornice. Ponadto, że budując kopce w ziemi zaburzają cały wygląd ogródka to dodatkowo zjadają bulwy kwiatów oraz nasiona roślin. Niewątpliwie jest to największa szkoda, ponieważ cebulki ładnych kwiatów nie są tanie i łatwe w późniejszym utrzymaniu. Z tego powodu warto zastanowić się, czy nie korzystniej jest poświęcić nieco więcej pieniędzy i na początku sezonu zainwestować w porządne rozwiązanie. Do takich na pewno przynależy siatka na krety, która dobrze blokuje ich dostęp do centralnej części ogrodu .

Czy jesteś zadowolony z treści tego artykułu? Jeśli tak, to daję też mój odnośnik (https://www.tuchoinki.pl/oferta-choinki/swierk-srebrny/) do nowej witryny. Zachęcam!

Stworzona z solidnego tworzywa i z ścisłym splotem jest po prostu dla gryzonia granicą nie do przejścia. Ceny tego typu siatek w marketach internetowych są ogromnie przystępne, dlatego warto od samego początku nabyć potrzebną ilość metrów, aby rozłożyć ją na jak największej powierzchni ogródka. Czytaj teżkret w ogrodzie
Author: Serena
Source: https://www.flickr.com
Naturalnie siatka na krety jest jak najbardziej nieszkodliwa dla gryzoni i innych zwierząt, dlatego wielu ludzi chętnie z niej wykorzystuje. Przeciwnie do innych rozwiązań jest niedroga i prosta w wykorzystaniu.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że analogiczny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link.

Gdy tylko jesteśmy w stanie użytkujmy z takich pomysłów, by ustrzec się ponadprogramowych kosztów połączonych z dewastacją ogrodu. Nigdy nie wiemy, czy jakieś gryzonie nie zasiedlą się nieopodal naszego terenu.

Tags: ogród, gryzoń, szkodnik