W jaki sposób dbać o zwierzę domowe? Parę praktycznych porad

Posted on 12/01/2019 12:33pm

Wiele ludzi marzy o tym by mieć w domu zwierzaka. Może to być kot albo pies, lub chociażby świnka morska. Wszystko jest zależne od tego jakie mamy warunki i możliwości. Czy będziemy mieć czas na to ażeby kilka razy dziennie wychodzić na spacery z psem. Czy też masę czasu spędzamy w biurze i możemy sobie pozwolić na zwierzaka, jaki doskonale znosi samotne siedzenie w mieszkaniu. Kiedy już przeanalizujemy wszystkie za czy przeciw i zdecydujemy się na coś musimy koniecznie poznać parę porad dotyczących dbania o domowe zwierzaki. Istnieje parę rzeczy, których należy przestrzegać, niezależnie od tego na jaki rodzaj zwierzaka się zdecydowaliśmy.
Po pierwsze musimy wiedzieć o tym, iż każde zwierze potrzebuje własnego kąta. Nie tylko na początku kiedy musi przyzwyczaić się do nowego miejsca i poczuć bezpiecznie. Lecz również na co dzień, musi posiadać miejsce, w którym będzie mógł się schować jak będzie tego potrzebował. To musi być również jego miejsce do spania. Może to być kocyk albo kosz z wygodną poduszką, jeżeli chodzi o kota albo psa - sprawdź karmę brit. Może to być klatka jeśli chodzi o gryzonie. Z pewnością będziemy wypuszczać nasze zwierze by mogło pobiegać sobie po mieszkaniu, jednak chętnie będzie wracało do miejsca gdzie będzie czuło swój zapach. Tam, nasz zwierzak poczuje się bezpiecznie.kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Następną istotną rzeczą jest odpowiednie odżywianie i dostęp do czystej wody. Jest to niesamowicie ważne ażeby nasz pupil posiadał zdrową, zbilansowaną dietę. W ten sposób oszczędzimy sobie częstych wizyt u weterynarza, jak też nasz zwierzak będzie się czuł świetnie jedząc zdrowe rzeczy. W przypadku młodego psa dobra będzie karma brit junior, jest to zbilansowany posiłek, który oczywiście można uzupełniać przegryzkami, smakołykami czyszczącymi zęby, albo ulubionymi kąskami. Odnośnie gryzoni czy kotów, również należy dbać o zróżnicowany i zdrowy posiłek. Uważajmy jedynie by nie przekarmić zwierzęcia, gdyż odbije się to na jego zdrowiu.


Ogromnie ważną rzeczą jest dbanie o higienę. Zwierzęta futerkowe posiadają tendencję do brudzenia się. Nawet te siedzące domu warto od czasu do czasu umyć. Psy będą brudzić się w trakcie codziennych spacerów, a kot może również przebywać choćby na balkonie, a należy mieć świadomość, iż w takim miejscu może złapać pchły. Jeśli widzimy, iż nasz pupil często się drapie i gryzie, nie czekajmy tylko kupmy preparaty na pchły dla kota, w taki sposób pozbędziemy się niechcianych lokatorów. Nie zapomnijmy również o codziennej dozie rozrywki jak i ruchu. Na rynku istnieje cała masa różnych zabawek oraz akcesoriów, natomiast czasem wcale nie potrzeba niczego wymyślnego. Wszak na przykład kot jest w stanie godzinami bawić się papierową kulką.

Tags: mieszkanie, kot, weterynarz