W jaki sposób działa elektryczna obroża dla psiaka?

Posted on 14/03/2018 10:49am

Urządzenie którym jest elektryczna obroża dla psa to opcja dla tych posiadaczów psów którzy z rozmaitych powodów nie mogą bądź nie chcą korzystać z fachowej pomocy tresera.
Pies z kamerą Gopro
Author: Gordon Tarpley
Source: http://www.flickr.com


warsztaty
Author: Olger Fallas
Source: http://www.flickr.com


Są też takie wypadki oraz kłopoty z czworonogiem iż nawet najlepszy treser zwierząt jest względem nich bezradny i w takowych sytuacjach z pomocą przychodzi obroża elektryczna dla psa (przeczytaj więcej tutaj). Nie jest to jednak rozwiązanie, które może być specyfikiem na całe zło. Przy poniektórych problemach z psem, takich jak agresja u psów warto użytkować obroży elektryczne pod okiem tresera, jaki fachowo zidentyfikuje problem z psem i udzieli cennych rad ażeby problem tenże za pomocą elektrycznej obroży anulować, a nie niechcący zaognić. Według producentów tego rodzaju urządzeń tresura psa w jakiej wykorzystywana jest obroża elektryczna możesz rozpocząć już kiedy czworonóg zna główne komendy jak też skończył kilka miesięcy - zwyczajowo przyjmuje się, iż wiek psa (więcej na stronie) pół roku jest takim momentem, iż pies kojarzy związki przyczynowo - skutkowe i jest sens używania tego typu obroży do okiełznania i korekty niechcianych zachowań u psów.


obroża elektryczna dla psa
Author: Jeffrey Beall
Source: http://www.flickr.com


Czy każdy czworonóg może użytkować elektrycznej obroży? Nieomal każdy. Warunkiem jest naturalnie jego wiek jako że zbyt młode psy nie łączą odpowiednio związków przyczynowo - skutkowych na czym opiera się poprawnie prowadzona tresura pieska z obrożą elektryczną.
Przed pierwszym użyciem tego typu środka treningu warto także skontrolować stan zdrowia zwierzaka i spotkać się w tymże celu z weterynarzem. Na rynku jest istotnie duży wybór tego rodzaju urządzeń. W sprzedaży można też dostać elektryczny pastuch dla psa.

Tags: weterynarz, zwierząt, elektryczne