Jak trzeba wybierać karmę dla psa?

Posted on 04/06/2018 11:12am

Silny pies będzie to szczęśliwy pies. Jednak nie zawsze o tym właściciele swoich psiaków pamiętają i dokarmiają jedzeniem z przeznaczeniem dla ludzi. To bardzo często kłopotem dużej ilości chorób u psiaków.

klik!
Source: www.sxc.hu
Tymczasem na rynku jest różnorodny wachlarz karm dla psów, jakie będą tak wytworzone, żeby zapewniały jak najwięcej składników właściwych do ich właściwego rozwoju. Dla prawidłowego rozwoju psa niezbędna będzie właściwie odróżniona dieta, która złożona jest z wszelkiego rodzaju karmy, dodatkowych witamin a także suplementów.

Pies musi dostawać dziennie maksymalnie 4 posiłki: rano - posiłek złożony z mokrej karmy, najlepiej z uzupełnieniem wołowiny i warzyw. Około południa jedzenie złożone z suchej karmy jak i karmy z wzbogaceniami witaminowymi, po południu danie także złożony z mokrej karmy oraz dodatki, które pozwolą psu ostrzyć zęby. Na koniec dnia daje się już raczej łagodny posiłek, na który złożona jest sucha karma dla psa a także tak samo jak w posiłku popołudniowym, twarde kostki , które służą do czyszczenia i ostrzenia zębów w jamie ustnej.

W dodatku powinno się pamiętać, żeby pies cały czas miał w swojej misce świeżą a także czystą wodę. Jest to niebywale ważne, ponieważ są to bardzo dynamicznymi zwierzętami, które wymagają dość często uzupełniać płyny w swoim organizmie. Każdy właściciel psa chce dla niego jak najlepiej i stąd dość często ma się dylemat, która karma będzie właściwa dla jego pieska. Jedną z zalecanych karm są karmy z serii purina pro plan - więcej tutaj. Przy wyborze karmy trzeba brać pod uwagę parę czynników, jakie oddziałują na stan opakowania karmy dla psów.


Owymi elementami będą: gatunek psa (ten element wpływa na zawartość energetyczną jak i właściwie dobrane składniki w karmie), jego masę oraz aktywność fizyczną (tutaj także chodzi o wartość energetyczną, jednak dodatkowo dołącza się składniki dla bardzo aktywnych zwierząt – w przypadku, gdy pupil będzie psem nadzwyczaj energicznym).

Prócz tego trzeba wziąć pod uwagę klimat, w jakim wychowuje się zwierze. Wielu ludzi mogłoby rzec: co ma klimat do karmy dla psów. Jednak ten element bardzo mocno oddziałuje na to, która karma musi być podana: w przypadku zwierząt, jakie żyją w klimacie zimnym (na przykład na Syberii bądź w krajach skandynawskich, jedzenie dla psów powinna być wzbogacona o kawałki tłuszczu).

Tags: aktywność fizyczna, dieta, zęby, klimat, choroba