Jak wybrać sprzęt do pracy w ogrodzie? Które narzędzia są dobre do przycinania drzew i krzewów?

Posted on 02/03/2021 7:29am

Każdy, kto posiada ogródek, a w nim liczne drzewa i krzewy, powinien pomyśleć o odpowiednim sprzęcie do pielęgnowania roślin. Duże ogrody czasem wymagają, żeby użyć w nich specjalnych urządzeń. Najlepsze w tym celu są pilarki łańcuchowe jak i piły spalinowe, dzięki którym można ułatwić sobie pracę. Tylko jak wybrać najlepszy model? Taki sprzęt dzielimy według rodzaju silnika. I tak mamy pilarki spalinowe i elektryczne.


Source: pixabay.com
Spalinowe, jakie możemy zakupić w różnych specjalistycznych punktach sprzedaży, jak piły spalinowe Kraków, są bardzo często używane. Są doskonale mobilne i mocne. Potrzebują natomiast dość regularnego serwisowania, a także wydzielają duże ilości spalin, są też dość głośne. Odnośnie silników dwusuwowych należy również pamiętać o paliwie, które posiada odpowiednią mieszankę oleju i benzyny. Jeśli weźmiemy zbyt małą ilość oleju w mieszance, to może zatrzeć silnik, to wiążę się z jego szybszym zniszczeniem. Pilarki elektryczne nie mają tych samych minusów, co modele spalinowe. W przeciwieństwie do spalinowych maszyny na prąd są z pewnością cichsze, lekkie, nie wytwarzają też spalin. Posiadają natomiast również wady. Przede wszystkim, napęd elektryczny ogranicza nasze pole manewru do długości kabla. Może nie jest to nic strasznego, jeśli mamy mało pracy, jednak przy dużej ilości zieleni, sprawa przedstawia się już zdecydowanie gorzej.

Czy nie uważasz, że informacje na przedstawiany temat mógłbyś znaleźć również na odmiennym serwisie? Naturalnie, że tak - kliknij tutaj, a zobaczysz tam proponowany artykuł.

Dobrym pomysłem są pilarki na akumulator, które oferują taką samo mobilność jak spalinowe.


elektronarzędzia
Source: pixabay.com
Posiadają także duży minus - trochę ważą, a taki akumulator ładuje się kilka godzin. Starsze modele jednakowoż nie mają zbyt dużej mocy, dlatego dobrze jest zakupić droższy, nowocześniejszy model, albo ograniczyć się do nie aż tak wymagających prac. Ceny pilarek elektrycznych rozpoczynają się od 200 złotych za mniej znane marki oraz 300 złotych dla bardziej renomowanych. Ceny pił spalinowych są trochę większe, zaczynają się od 400 zł za sprzęt mało znany oraz około 500 zł za sprzęt znanej marki. Jeżeli chcemy kupić uniwersalną pilarkę z wysokiej półki, musimy nastawić się na koszt od 800 do 2000 złotych. Taki model nabędziemy w specjalistycznych sklepach, przykładowo elektronarzędzia Nowy Sącz - .

Tags: ogród, Silnik, serwis, maszyna, sprzętu