W jaki sposób zabezpieczyć nasz ogród przed czworonogim ulubieńcem?

Posted on 05/03/2021 7:59am

Obecnie mamy rozwiązanie, estetyczne i ogromnie efektywne kłopotu z dezerterami - psinami, bądź też uciekinierami - kociakami. Można bowiem od jakiegoś czasu nabyć (także w internecie) tak zwane niewidoczne ogrodzenie dla psa.
Co to takiego jest oraz w jaki sposób działa postaram się pokrótce zilustrować w poniższym tekście. Jeżeli Państwo jeszcze nie słyszeli o powyższym
Psiak
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
znakomitym wynalazku upraszczającym nam życie a naszym pupilom przynoszącym wolność, koniecznie przeczytajcie niniejszy materiał o nowomodnych płotach, których w ogóle nie widać. Niewidoczne ogrodzenie dla psa jest doskonałym wyjściem dla osób, które mają problemy ze swoimi psami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwym jest zdyscyplinowanie pieska, bez pozbawiania mu swobody oraz ruchu na swobodnym wybiegu. Zasada, na której działa taki zestaw nie jest zawiła. W ziemi lokuje się kabel antenowy, grodząc w ten sposób terytorium, na jakim może poruszać się zwierzę.

Psisku wkłada się obróżkę z mikro elektryzatorem i od teraz mamy już kontrolę
Pani z psem
Author: Nan Palmero
Source: http://www.flickr.com
nad naszym psiaczkiem. Teren który grodzimy podzielony jest na 2 części, na część ostrzegawczą i strefę zakazaną. Czworonóg znajdując się w tej pierwszej z nich, usłyszy sygnały ostrzegające wydawane przez obrożę . W chwili, gdy pies (opieka nad psem) zlekceważy tenże sygnał, przekroczy określoną przez nas granicę i wejdzie do strefy zakazanej, obróżka wyda znak dźwiękowy razem z niedużym impulsem elektrycznym, zmuszając go do odwrotu. Należy zaznaczyć, że impuls nie czyni pieskowi znacznego bólu, ale jest zarazem wystarczający, aby czworonóg wycofał się. Piesek ogromnie prędko nauczy się przemieszczać tylko po ustalonym terytorium.Dużą zaletą takiego ogrodzenia jest to, iż wszelkie parametry jak moc impulsu lub wielkość strefy zakazanej i ostrzegawczej, można dowolnie dostosowywać przy pomocy nadajnika. Instalując niewidoczne ogrodzenie dla psa mamy możliwość nie tylko uniemożliwić rejteradę naszemu pupilowi poza ustaloną strefę ogrodu, ale też uchronić nasze rabatki lub też inne zagrożone rozkopaniem lub obsiusianiem przez psa cenne miejsca. Tego rodzaju ogrodzenia z powodzeniem wykorzystywać mogą także posiadacze kotów jak też wszelkich pozostałych zwierzaków domowych.

Tags: ogrodzenia