W jaki sposób założyć zielnik w swojej kuchni?

Posted on 07/05/2018 2:52pm

Ogród na parapecie w kuchni? To nie kłopotliwe! Pachnąca ziółkami kuchnia będzie inspirującym punktem dla twych nowych pomysłów kulinarnych, natomiast świeże listki sprawią, że z rzadka sięgać będziesz po torebki z suszonymi aromatami.


Dekoracja mieszkania na sprzedaż
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Kto chociaż raz spróbuje zaprojektować własny zielnik, ten z pewnością nie będzie mógł sobie wyobrazić życia bez szczególnego aromatu świeżych ziół. Ich woń prędko opanowuje całe wnętrze, zmieniając dom w zielone miejsce. Domowe rośliny na kuchennym ognie to nie jedynie metoda na ubogacenie smaku Twoich potraw, lecz również świetny pomysł na odświeżający element aranżacji pomieszczenia.


Kosiarka samojezdna
Author: Stiga
Source: www.stiga.pl


Koło   Kamień Ciosany Realit
Author: Bruk-Bet
Source: Bruk-Bet


W jaki sposób założyć własny zielnik? Najistotniejszy jest na pewno Wybór należytego miejsca. Zioła w doniczkach nie chcą wschodzić bez ciągłego dopływu światła, dlatego dobrze nada się do tego celu kuchenny parapet. Zielnik we wnętrzu bez okna nie będzie dobrym pomysłem – bez słonecznego światła rośliny będą żółknąć już po paru dobach. W takowym wypadku ogród domowy lepiej stworzyć przykładowo na tarasie. Dobrze będzie wygospodarować także nieco miejsca na kuchennym blacie, nieopodal okna. Poniektóre roślinki uwielbiają bowiem półcień, zaś nazbyt silne słońce jest w stanie poparzyć listki. O ile szukasz oryginalnych rozwiązań dla swego pomieszczenia kuchennego, możesz wykroić w blacie dodatkowe otwory na donice. W taki sposób ziółka „wtopią się” w niego.


Prócz dostępu do światła, najistotniejszy jest też wybór należytych donic. Nie powinny być nazbyt głębokie – ziółkom wystarczy nawet pojemnik o głębokości 20 cm. Tworząc własny zielnik w kuchni, będziesz miał duży wybór materiałów pojemników.

Tags: ogród, mieszkania, porady, Wybór