W okresie letnim warto szczególnie zadbać o nasze zwierzaki

Posted on 02/02/2018 10:15am

Posiadanie psa czy kota w mieszkaniu potrzebuje od nas wyjątkowego zaangażowania, albowiem o jego zdrowie należy dbać podobnie jak o swoje. Znacząca jest odpowiednia dieta, jaka będzie bogata w mikroelementy, ale także higiena, co w przypadku psów ma szczególne znaczenie. Nie można ukryć, że wszelakiego rodzaju drobnoustroje są niepożądane zwłaszcza, gdy zwierzę przebywa w domu. Warto więc odpowiednio wcześnie zainwestować w dobrej jakości preparaty i regularnie odwiedzać weterynarza. Dzięki temu niezaprzeczalnie unikniemy przeróżnego rodzaju chorób i, co równie istotne, zaoszczędzimy na leczeniu, które w tym przypadku jest niezmiernie drogie.


O zwierzęta, jakie żyją na zewnątrz powinno się szczególnie troszczyć w okresie letnim. Istotnym zagrożeniem są w owym czasie kleszcze, które nadzwyczaj łatwo można złapać nieraz na krótkim spacerze. Wielokrotnie przenoszą one różne choroby, jakich leczenie jest niezmiernie trudne. Z tego powodu powinniśmy zakupić preparaty na kleszcze (sprawdź), które utworzą stosowną ochronę i udaremniają zagnieżdżenie się w sierści. Należy naturalnie pamiętać, że mimo stosowania preparatów, po każdym spacerze należy szczegółowo przeglądnąć, czy na pewno nie ma jakichkolwiek pasożytów. Tak naprawdę przynależy tą zasadę stosować też przy kotach, które wychodzą na zewnątrz.
pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


Zagrożenie jest wszędzie, nawet w naszym ogródku. Według opinii weterynarzy nadzwyczaj dobrze sprawdzają się kropelki na kleszcze, które rozprowadza się wzdłuż kręgosłupa, za uszami, a także w okolicach ogona. Dzięki temu tworzy się pewnego rodzaju bariera ochronna, która odstrasza rozmaitego rodzaju pasożyty. Jeżeli faktycznie zależy nam na zdrowiu naszego pieska czy też kota należy pamiętać o systematycznych kąpielach, korzystnej diecie i naturalnie stosowaniu kluczowych preparatów. Takie podstawowe czynności powinny każdemu właścicielowi zwierzaka wejść w nawyk.


Szukając metod na ochronę przed kleszczami należałoby zapytać weterynarza, do którego uczęszczamy. Na dodatek naturalnie bardzo pomocny będzie internet i bezmiar informacji, jakie tam odszukamy.

Tags: sierść, choroba, ogon