Wspaniała pogoda a tu alergiczne objawy. Nikt tego nie chce. Co z tym można zrobić, jak z tym walczyć?

Posted on 04/03/2021 7:58am

niemiłe to, kiedy wychodzi słońce, temperatura rośnie, resztki śniegu roztapiają się, a my, alergicy zaczynamy smarkać i ogólnie dziwnie się czuć. przechadzki czy porządki na świeżym powietrzu, w ogrodzie przyprawiają o ból głowy, katar i niedobre samopoczucie, a my sobie myślimy i podziwiamy troszkę z zazdrością tych ludzi, którym nie doskwiera alergia. No cóż… Mimo tego typu utrudnień nauczyliśmy się żyć z tego typu dolegliwością.

rośliny w ogrodzie
Author: Malcolm Manners
Source: http://www.flickr.com
Czym istotnie jest ta cała alergia, ta znajomo brzmiąca, ale niesprawdzona dostatecznie, zwłaszcza przez ludzi nietkniętych jej męczącym działaniem?

Alergia zjawia się, kiedy organizm działa nie tak jak powinien, na bodźce, które organizm powinien bagatelizować. Tak się jednak nie dzieje i pojawia się kłopot. Przyczyną są alergeny obecne, między innymi, w pyłkach roślin, jedzeniu, nieczystościach…

Układ odpornościowy, jak sama nazwa reprezentuje ochrania organizm przed takimi, z pozoru niewinnymi drobiazgami. Z pozoru, gdyż organizm alergika pracuje nieznacznie inaczej. Otóż, rozważa czy występujący niuans to przeciwnik.

Zauroczył Cię ów tekst? Wejdź w podany link i tam znajduje się autorska strona (https://www.interacentrum.org/terapia-borderline/) z kolejnymi wiadomościami na ten temat.

Jeśli spowoduje to alarm organizm zacznie się chronić, a jak to, już każdy alergik wie perfekcyjnie: kichanie, zakażenie spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…

powinniśmy wyodrębnić dwie najbardziej znane rodzaje alergii. Pierwsza z nich to alergia wyziewna (substancje, które są odpowiedzialne za uczulenie przedostają się do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga - układem pokarmowym.

Na szczęście, z powodzeniem da się walczyć z alergią, należy tylko stosować się do kilku prawideł.

Jeśli omawiana kwestia Cię żywo fascynuje, to bez zwłoki kliknij tutaj - to niezwykle ważna oferta (https://drjanicki.pl/kontakt), która też Cię zaciekawi.

Jeśli chorujemy na alergię pokarmową, najkorzystniej, jak będziemy wystrzegać się tego typu pokarmów, które prowokują nieprzyjemne objawy. Do tego typu produktów dodać można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Alergicy wyczuleni na pyłki roślin powinni w miarę zdolności omijać miejsca, w których nasycenie pyłków jest znaczące. korzystniej wybierać okolice nadmorskie lub wysokogórskie, które są słabiej skażone. Więcej na ten temat na tej stronie - .

Dla uczulonych na pyłki roślin zaś najlepiej nie przebywać w miejscach, w których stężenie pyłków jest względnie znaczne. Dobrym|ciekawym ideą jest też rezygnacja z wielu rzeczy w domu, które będą gromadzić kurz. W dużych ośrodkach miejskich, zwłaszcza w porze letniej, wszelki kurz przy dosyć bezdeszczowym sezonie letnim zasypuje nasze mieszkania. Może niezauważalny na początku mocno przeszkadza ludziom nieobojętnym na kurz. Warto w takim razie wietrzyć wnętrza, ale już późnym wieczorem, gdy kurz opadł. Nieraz często alergię wywołane są przez różne chemiczne substancje, które rozpylane są w naszym ogródku. Z tej przyczyny tak istotne jest, aby mocno zastanowić się nad wyborem opryskiwacza (w tym źródle przykłady: ) oraz używanych substancji.

Jeśli i to nie skutkuje, udaj się do lekarza, który na pewno odnajdzie metodę na minimalizację przykrego uczulenia.

Tags: alergeny, pyłki, czynniki, bodźce