Wyjątkowe miejsca na wyjazd a oferta krajowa

Posted on 20/08/2021 2:09pm

Wśród rozmaitych obszarów w Polsce znaleźć można miejsca absolutnie magiczne, choć wcale daleko szukać nie trzeba. Pełne magii zakątki stoją przed nami otworem, wystarczy jedynie dobrze się rozejrzeć i ruszyć wraz z przyjaciółmi lub swoją rodziną na zwiedzanie. Nasze kaszuby to nie głównie moc zieleni, ale głównie skupisko kulturowe, które bezsprzecznie warto poznać. Ten region kulturowy na północnym obszarze naszego kraju jest również częścią Pomorza ze swoim językiem regionalnym.
Bory tucholskie odwiedzane niesamowicie chętnie w wakacje
W okresie wakacyjnym bory tucholskie cieszą się wyjątkową popularnością. Jest to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w naszym kraju, który rozciąga się aż na 3 tys. km2 sandru w samym dorzeczu Brdy oraz Wdy. Tuż przy tym regionie znajduje się Równina Tucholska z Równiną Charzykowską. W środkowej części borów tucholskich znajduje się pełne uroku jezioro Żabinek, a dokładniej w rezerwacie Jezioro Ciche. Niesamowity park narodowy wraz z obszarem Natura 2000 jest koniecznym punktem wycieczki.

Źródło informacji: grzybowo domki letniskowe
Wśród propozycji wycieczek trafić można na niezwykłe perełki
Nieznane na szeroką skalę kaszuby zapewniają wypoczynek. Widok rozszerzający się ze szczytu Wieżycy w kierunku Jeziora Ostrzyckiego wywiera duże wrażenie. Sama nazwa tego regionu funkcjonuje od 1283 roku, kiedy to papież Grzegorz IX wydał bullę papieską. Wskazane jest zwrócić uwagę na to, że miała ona za zadanie potwierdzić dobra joannitów pod Stargardem nad Iną. Stawiając na wyjazd z najbliższymi wskazane jest właśnie ruszać w nieznane, aby w niepowtarzalnym towarzystwie odkrywać to, co nowe.
Wyjazd do urokliwego miejsca – bory tucholskie zapraszają
W przeszłości bory tucholskie, a więc cały ten obszar, dotykany był klęskami żywiołowymi, takimi jak głównie pożary. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie teren ten niesamowicie porośnięty jest sosnami i zwraca uwagę również turystów zagranicznych. Dawniej rosły tu nie tylko sosny, ale również buki, dęby oraz lipy. Dzisiaj w Borach spotykane są również wrzosowiska, jednak to głównie na zboczach nad Wisłą. W dodatki występuje liczna zwierzyna, jak jelenie, sarny oraz lisy.Może Cię zainteresować: domki letniskowe nad morzem