Wyprawka dla małego pieska, czyli co kupić, aby zaopiekować się nowym domownikiem?

Posted on 24/12/2022 7:19am

Posiadanie w domu psa czy kota to nie tylko przyjemności, ale i szereg obowiązków, o jakich powinniśmy pamiętać, jeśli nasz zwierzak ma być uszczęśliwiony. Do najważniejszych poza odwiedzinami u weterynarza, by podać potrzebne szczepionki i sprawdzić ogólny stan zdrowia naszego pupilka, należy także nabywanie niezbędnych rzeczy w sklepie zoologicznym. Jeśli w naszym domu ma pojawić się mały, uroczy kociak, dowiedzmy się co będzie nam potrzebne.

karma dla zwierząt
Source: www.sxc.hu
To bezapelacyjnie właściwa karma, dostarczająca czworonożnemu przyjacielowi ważnych składników odżywczych, na przykład karma Brit junior - sucha karma (zobacz: acana skład) brit junior. Nadaje się dla małych kociaków oraz zapewnia im zdrowy rozwój. Ta karma z pewnością zasmakuje twojemu Mruczkowi, a różnoraki wybór smaków pozwala na urozmaicanie codziennych posiłków. Po drugie zwierzak musi gdzieś spać. Dla kotów rekomenduje się specjalne domki, w jakich będą czuć się bezpiecznie, lecz jeżeli nie mamy miejsca, by taki ulokować, sprawdzi się także zwykłe legowisko. Istotne, aby kotek bez problemu się w nim mieścił oraz by było wygodne. W innym wypadku wychodząc rano z sypialni dostrzeżemy, że nasz mały tygrysek rozłożył się na sofie w salonie, a tego z pewnością nie chcemy. Pozwalanie kotu na takie zachowania sprawi, że później zupełnie nie będziemy mieć nad nim kontroli. Do listy zakupów trzeba także oczywiście dodać miseczkę na jedzenie i wodę, smycz, jeżeli mieszkamy w większym mieście i boimy się, iż nie dopilnujemy kora oraz preparaty na pchły dla kota, w szczególności kiedy będzie wychodzić na samodzielne przechadzki (szeroki wybór tutaj). Można zakupić też jakieś niewielkie smakołyki, ale nie za wiele, gdyż zwierząt nie powinno się przekarmiać.szczeniaczek
Author: edgar0587
Source: http://www.sxc.hu
Lepiej jest ustalić konkretne godziny i zawsze o jednakowej porze napełniać kotu miseczkę. Gdy udasz się do sklepu zoologicznego, zapewne wyszukasz jeszcze więcej artykułów, które zechcesz kupić swojemu pupilowi. To na przykład zabawki, koty kochają rozmaitego typu wielobarwne piłeczki i myszki, którymi będą bawić się także wówczas, gdy nie będzie cię w domu, ponieważ np. pójdziesz rano do pracy. Warto zapewnić im w niniejszy sposób czas, aby się nie nudziły oraz nie zniszczyły ci mebli czy dywanu.

Tags: zabawki, smak, jedzenie, obowiązki