Wywózka śmieci - w trosce o przyrodę

Posted on 22/06/2018 11:48am

Dzisiejszy świat ma niewiele wspólnego z wyglądem jaki prezentował niespełna sto lat wstecz. Im bardziej sięgamy w przeszłość, tym większa możliwość zauważenia pojawiających się różnic. U zarania dziejów Ziemia, jako planeta, stanowiła tętniący życiem żywy organizm, który budował dom dla flory i fauny.


kosze na śmieci
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Rozwój człowieka sprawił, iż w zasadzie przejęliśmy kontrolę nad Ziemią i zaczął dominować nad każdym innym żywym tworem. Z perspektywy ludzi wypływa z tego mnóstwo pozytywów. Będąc zwierzętami pozbawionymi zwierzęcych cech, takich jak ostre zęby zdolne rozszarpywać ciało zdobyczy oraz pazury ułatwiające polowanie bez dzid, jak i upierzenie, gwarantujące ciepło w nieprzychylnych temperaturach nie mielibyśmy żadnych szans na przeżycie na planecie będącej domem też dla zwierząt zagrażających zdrowiu ludzi. Jedyną drogą dającą pewną egzystencję był rozwój intelektu, dzięki czemu mogliśmy okiełznać kulturę, posiedliśmy zdolność konstruowania narzędzi czy broni, na przykład dzidy.
Cywilizowany świat to efekt setek tysięcy lat ewolucji ludzi. Jako gatunek przeszliśmy niezwykle wymagającą drogę, która w efekcie zapewniła nam nie samo przetrwanie, ale również dominację nad Ziemią.
odpady
Author: Julian Stallabrass
Source: http://www.flickr.com
Wynikają z tego też i niedobre konsekwencje. Przemysłowa produkcja różnych przedmiotów codziennego użytku sprawiła, że tworzymy ogromną masę odpadów, w związku z czym wzrosło zapotrzebowanie na wywóz odpadów komunalnych. Nasza planeta jest zaśmiecona jak jeszcze nigdy wcześniej. Wybierając się do jakiegokolwiek sklepu mamy okazję dostrzec, iż większość asortymentu jest pakowana w toksyczne opakowania niemożliwe do ponownego użytku. http://www.toensmeier.pl/do-jakiej-wysokosci-moge-zapelnic-kontener


W trosce o Ziemię i własne zdrowie warto wybierać produkty w szklanych opakowaniach, przez co będziemy mieli wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia świata. Innym wyjściem ograniczającym ogrom śmieci na Ziemi jest utylizacja odpadów . Sporo spółek zajmujących się likwidacją odpadów komunalnych oferuje odbiór odpadów. Dzięki temu mamy okazję pomóc przyrodzie bez potrzeby wychodzenia z domu. Pomagając planecie wspierasz własne zdrowie!

Tags: Produkty, opakowania, produkcja