Zagwarantuj własnemu pupilowi najlepsze warunki higieniczne, kupując dobry żwirek drewniany

Posted on 10/06/2020 8:05am

Opiekunowie zwierząt są niesamowicie przywiązani do swych zwierzaków i nierzadko pragną zagwarantować im to, co najlepsze. Tyczy to w równym stopniu pożywienia czy wygodnych legowisk, fajnych zabawek i przysmaków, jak także komfortowych warunków skorzystania z toalety. Właściciele kotów kupują dla nich profesjonalne żwirki do kuwetek.
Żwirek daje sporo korzyści

Zastosowanie żwirku do kociej kuwety zapewnia dużo korzyści, zarówno dla pupila, jak też dla jego opiekuna. Żwirek pozwala zachować higienę w kociej toalecie i znacznie ułatwia sprzątanie po zwierzakach. Jego użycie właściwie neutralizuje także zapachy dobywające się z kuwetki, dzięki czemu w łazience lub w odmiennym pomieszczeniu, gdzie ona znajduje się, łatwiej jest utrzymać świeże powietrze. Ma to znaczenie też dla kota, gdyż niektóre zwierzęta nie chcą załatwiać się w brudnym miejscu, a zastosowanie odpowiednio dobranego żwirku pomaga skutecznie czyścić kuwetę, wynosząc jedynie zbrylone nieczystości.
kot
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Do swojej dyspozycji mamy różnorakie żwirkiObecnie żwirki dla kota zakupimy we wszelkich marketach z produktami dla czworonogów, jak również w znaczniejszych supermarketach. Bogaty jest również wybór artykułów dla kotów, przez co każdy właściciel bez kłopotu dobierze rzeczy optymalne dla potrzeb przyjaciela - kliknij tutaj . Nowoczesny żwirek drewniany dla kota będzie idealny w przypadku tych opiekunów zwierząt, którzy pragną wrzucać zabrudzenia prosto do toalety. Ręczony żwirek nie zapycha przewodów kanalizacyjnych i gwarantuje szybkie oraz łatwe sprzątanie.

Jaki żwirek wybrać?

Właściciele kotów stają przed nie lada zadaniem: jaki żwirek zakupić dla swego przyjaciela. Żwirek drewniany występuje w postaci drobnych trocin albo wałeczków. Pod działaniem nieczystości zbryla się, co można komfortowo spożytkować, by na bieżąco sprzątać kocią kuwetę, albo rozpada na pył i opada na dno kuwety. Żwirki drewniane wyróżniają się miłym i delikatnym żywicznym aromatem, świetnie radzą sobie z neutralizowaniem zapachu. Bywa tak, że koty nie akceptują żwirków niezbrylających się, ponieważ powstały pył spada na dno kuwety i kot wyczuwa w nich brzydki zapaszek. Alternatywą dla żwirków drewnianych bywają produkty silikonowe, sepiolitowe oraz bentonitowe.

Tags: koty, kuweta, kocia toaleta